Gadżety erotyczne, takie jak wibratory dla kobiet czy kulki do ćwiczeń mięśni kegla najczęściej kupuje się pod wpływem raczej mody i nieśmiałych prób urozmaicenia życia łóżkowego. O ile wibratory łechtaczkowe czy wibratory punktu g mają działanie czysto “mechaniczne”, mające na celu sprawić przyjemność kobiecie, o tyle kulki do ćwiczeń mięśni kegla mają jeszcze jedno, bardzo ważne i praktyczne zastosowanie.

 

Kulki do ćwiczeń mięśni kegla to nie to samo co wibratory?

 

Mięśnie kegla u kobiety w pierwszej kolejności odpowiadają za trzymanie moczu i pracę macicy w czasie porodu. Oznacza to, że silne mięśnie kegla zwyczajnie ułatwiają poród, w późniejszych latach redukując możliwość wystąpienia symptonu nietrzymania moczu. Dodatkowym atutem jest również wzmocnienie doznań seksualnych poprzez same umocnienie tych mięśni. Dlatego tak ważne jest, by miały one odpowiednią sprawność i sprężystość. Osiągnąć to można przez szereg ćwiczeń. Niestety, wibratory w tym miejscu niewiele zdziałają i nie pomogą. Można jednak wykorzystać kulki gejszy.

 

Kulki do ćwiczeń mięśni kegla – zastosowanie

 

Należy umieścić kulki w pochwie, wcześniej najlepiej nawilżając je lubrykantem, pojedynczo i zacisnąć mięśnie kegla. Najlepiej jest wykonywać tego rodzaju ćwiczenia podczas codziennych, domowych zajęć, nie wychodząc w takim stanie w miejsca publiczne. Z jednej strony sama praca kulek już wywołuje rozkosz, z drugiej – to bardzo dobre ćwiczenie mięśni kegla.