Panuje błedne przekonanie odnośnie konieczności dokonania wyboru, czy interesują nas wibratory dla kobiet czy kulki do ćwiczeń mięśni kegla. Wiele kobiet zastanawia się, czy takie gadżety erotyczne jak wibratory łechtaczkowe czy wibratory punktu g mogą być stosowane razem z innymi, takimi jak kulki gejszy. Pozostaje się zastanowić, skąd wzięły się tego typu mity, ale ważniejsze to się z nimi rozprawić.

 

Wibratory i kulki gejszy – dobre połączenie

 

Kulki do ćwiczeń mięśni kegla dobrze spełniają swoją rolę. Sam fakt, iż specjaliści polecają tego typu akcesoria erotyczne w celu poprawy siły mięśni z myślą o przyszłym porodzie najlepiej świadczy o skuteczności tego rozwiązania. Jednakże ich stosowanie nie ogranicza lub nie powinno w żadnym stopniu ograniczać lub wpływać na używanie wibratorów. Co prawda kulki gejszy nosi się w ciągu dnia, a wibratory używane są najczęściej w danej chwili, to jednak na przykład wibratory łechtaczkowe mogą być używane równocześnie z kulkami. Inaczej sprawa ma się, kiedy chcemy zastosować wibratory punktu g – te z kolei potrzebują dostępu do pochwy kobiety, więc wykorzystanie ich równocześnie z kulkami nie wchodzi w grę.

 

Dodatkowa stymulacja, jakie dają gadżety erotyczne a podatność na pieszczoty

 

Wiele kobiet obawia się, że jeśli weźmie do użytku jakieś wibratory lub kulki gejszy, to może to wpłynąć na jej odczucia seksualne z partnerem. To kolejny mit. Poprawa siły mięśni kegla tylko wzmocni doznania przy naturalnej penetracji. Zaś żaden wibrator nie zastąpi więzi z partnerem, bez której nie ma dobrego orgazmu.